Ніхто не хоче бути обдуреним, тому ми підготували дану публікацію для тих, хто бажає зрозуміти чим відрізняються справжні документи від підроблених, перш ніж купити диплом.
Український диплом має високу ступінь захисту від підробок. Про деякі її тонкощі знають далеко не всі, тому багато шахраїв, через свою недосвідченість або зухвальство, ігноруючи елементарні речі, намагаються пропхнути свій варіант диплома наївному клієнту, видаючи його за справжній.
Отже, що необхідно знати покупцеві і як відрізнити справжній диплом від підробленого? Розглянемо основні ступені захисту дипломів від підробки більш детально.
Ступені захисту дипломів від підробок
Голограма
Одним з найбільш важливих способів захисту дипломів від підробки є голограма. На українських дипломах, вона виконана спеціальним методом з багаторівневими ступенями захисту при наявності мікрошрифту, муарового ефекту та ін. Мікрошрифт містить в собі слова, написані рукою Тараса Григоровича Шевченка: «Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».
Фраза видна при збільшенні (натисніть на мініатюру). Саме ці крилаті слова практично не піддаються підробці як офіційним, так і численним підпільним підприємствам, які не мають офіційних дозволів і допусків на клішованість даного тексту в голограмах. Саме тому співробітники відділу кадрів і інших подібних служб в першу чергу звертають увагу саме на цю деталь.
Лівий нижній кут
Перш ніж купити диплом, зверніть увагу на його нижній лівий кут. На оригінальному дипломі в цьому місці відображено три квітки, причому два з них, маленьких, розташовані біля основи третього, більшого за розміром і він частково перекриває маленькі. Маленькі квітки відрізняються від всіх інших окантовкою, тобто заповненням країв. Крім того, весь цей комплекс з трьох квіток лівого нижнього кута, надрукований методом клішірованія, кардинально відрізняється своєю окантовкою від інших трьох кутів документа (неймовірно складна робота типографського верстата, доступна лише техніці, що володіє «А» (дензнаки)-категорією друку) Це ще один з методів захисту українського диплома, який використовується на оригінальному бланку. Така невелика деталь здатна видати фальшивку, яку все частіше намагаються підсунути недоброякісні виконавці. Знаючи про цю ступень захисту диплома Ви легко зможете розрізнити підробку, тим самим, уникнете багатьох проблем при подальшому вступі до навчальних закладів, а також при працевлаштуванні.
Микрошрифт и микросетка в приложении
У документах суворої звітності при застосуванні, наприклад, мікротексту, літери його складові, повинні бути ідеально читабельні. Це легко перевірити за допомогою лінзи 4-х кратного збільшення.
1 — Мікрошрифт:
«… УкраїнаУкраїна …»
2 — мікросітка
Лазерний ультрафіолетовий захист диплома
Лазерний ультрафіолетовий захист має на увазі проставлення на документації ультрафіолетової відмітки в сукупності з простим рельєфним відбитком, який є видимим. Такий захист допоможе без проблем вирахувати, де підроблений, а де справжній диплом. Ультрафіолетовий захист лазерного типу практично неможливо сфальсифікувати, тому такий знак дає повну гарантію, що документ справжній.
Лицьова сторона
Уважно розглядаючи лицьову сторону диплома будь-якого ВНЗ, ви можете помітити, що зображення і написи трохи розмиті. Це відбувається через заломлення хвиль світла. Такий ефект досягається завдяки тому, що бланк документа має символи-голограми, які захищають його і роблять неможливим копіювання. Відтворення такої форми практично неможливо.
Зворотний бік
На зворотному боці документа в якості захисту так само використовуються символи-голограми, які видно в ультрафіолетовому світлі, але, на відміну від лицьової сторони, зображення виглядає менш контрастним, і чіткість його не така висока. Так само тут вписані особисті дані власника:
ініціали та підпис ректора ВНЗ;
гербова печатка установи, яка видала документ;
дата, коли виданий диплом;
П.І.Б. того, на кого оформлений даний диплом;
назва установи, яка видала документ;
номер і серія диплома.
Крім того на звороті диплома наноситься спеціальна відмітка, що говорить про те, що навчальний заклад закінчено з відзнакою. Розміщена вона у правому верхньому куті.
Напис «диплом і номер»
Чергова ступінь захисту диплома від підробок, з якою стикаються шахраї, а часом просто її ігнорують — це напис «Диплом» і його номер. Ці елементи виконані з використанням мікрошрифту розміром 0.2 міліметра. Яким би не був хороший друкарський верстат — повторити таке йому не під силу, в результаті виходять розмиті, не читані при збільшенні символи. Знаючи про цю ступеня захисту будь хто в змозі самостійно виявити підроблений документ.
Сяючі цифри
Практично всі документи суворої звітності, які знаходяться на українському ринку паперів, містять певні цифри та серії бланкової продукції, які в ультрафіолеті відрізняються яскравим світлом. Це ще один із способів захисту важливих документів, у тому числі і дипломів ВНЗ, підробка якого неможлива кустарним способом.
Колірний перехід
Колірний перехід є найбільш слабким способом захисту дипломів та інших документів. Він не володіє суворою звітністю. Даний спосіб має низьку вартість, його можна реалізувати за допомогою звичайного високоякісного офсетного друку.
Суть процесу друку полягає у використанні кольороподілених форм. Зображення перекладається з комплекту форм високого друку на збірну форму, звану кліше, з якого за один прохід на матеріал. Повністю кольорове зображення створюється на друкованому кліше, з якого відбувається друк відбитків. Завдяки такому друку межі переходів кольору виходять чіткими, без зрушень і перекосів.
Уважно вивчивши запропонований матеріал Ви без особливих зусиль і складної апаратури зможете самостійно виявити підроблений диплом або будь-який інший бланк суворої звітності. Будьте обережні при виборі виконавця Вашого замовлення і не довіряйте свою подальшу долю в руки пройдисвітів, яких розвелося досить багато. Пам’ятайте — тільки оригінальний документ здатний кардинально змінити Ваше життя на краще. Остерігайтеся підробок!